U nda nga refugjatja ukrainase pasi braktisi familjen, britanikun “e lë në rrugë” edhe gruaja

schedule12:42 - 27 Shtator, 2022

schedule 12:42 - 27 Shtator, 2022

Gruaja e britanikut, i cili e la për refugjaten ukrainase që mirëpritën në shtëpinë e tyr, ka përjashtuar mundësinë që të ribashkohet me të.

Tony Garnett, 30 vjeç, la partneren e tij të 10 viteve Lorna Garnett, 28 vjeç, për Sofiia Karkadym, 22 vjeç, vetëm 10 ditë pasi ajo mbërriti në shtëpinë e tyre në Bradford.

Vetëm katër muaj më vonë, ai tani pretendon se ai ndarë me Sofian dhe e ka dëbuar nga shtëpia e tyre me qira, pasi e akuzoi atë se nuk mund të mbante alkoolin dhe se përdori një thikë për të dëmtuar një mur dhe ndërhyu në marrëdhënien e tij me dy vajzat e tij.

Lorna, nëna e dy fëmijëve të Tonit, tani u ka thënë miqve të saj se e dinte se do të përfundonte në katastrofë për ta, por u befasua që ndodhi kaq shpejt.

Ajo nuk është në gjendje të flasë publikisht për Tonin për shkak të procedurave gjyqësore, por The Sun raportoi se ajo u tha miqve të saj se nuk do të bashkohej me të as pas një milion vjetësh.

Një mik thuhet se tha se Lorna është lënduar nga veprimet e Tony-t, por ka mbetur e fortë dhe se i gjithë fokusi i saj ka qenë te fëmijët. /abcnews.al