U martua me gruan 19 vite më të re, 48 vjeçari tronditet kur zbulon se e kishte takuar atë kur ishte një foshnje

schedule12:23 - 15 Gusht, 2022

schedule 12:23 - 15 Gusht, 2022

Një 48-vjeçar, 19 vjet më i madh se gruaja e tij, u trondit kur zbuloi se ai e kishte takuar atë vite më parë kur ishte një foshnje. Rich Foetu Tomkinson dhe 29 vjeçarja Evie Foetu Tomkinson, të cilët do të bëhen prindër, u martuan muajin e kaluar pasi u takuan në një bar katër vjet më parë.

Pavarësisht diferencës së madhe në moshë, të dy u dashuruan marrëzisht, por kur erdhi koha që 48 vjeçari të takonte prindërit e Evie, ata e kuptuan se ishin takuar vite më parë. E ëma e Evie dhe Rich ishin takuar më parë pasi punonin në të njëjtën rrugë me njëri-tjetrin në vitet ’90.

Rich Foetu Tomkinson, 48, married Evie Foetu Tomkinson, 29, last month after meeting in a bar four years ago

“Ishte pak e çmendur kur kuptova se e kisha takuar Evie kur ishte një fëmijë, por s’ia kisha idenë asaj kohe. Ne thjesht qeshim me këtë. Mosha është veç një numër dhe nuk mund ta dish me kë do biesh në dashuri. Më parë më ngatërronin për babain e saj, por shumica e njerëzve mund ta dallojnë sa mirë përputhemi.

Distanca prej 19 vitesh nuk është problem për ne”, tha ai. Çifti nisi bashkëjetesën në vitin 2019 dhe pak muaj më vonë, Rich i bëri propozimin për martesë në një kinema ku ishin të pranishëm 1000 persona. Me mbështetjen e familjarëve, ata u martuan këtë vit dhe tani janë duke pritur një fëmijë.

The couple had tried to marry earlier, but Covid restrictions had made them postpone and then they each lost a parent in sudden devastating circumstances

Rich often gets mistaken for Evie's dad and the two expect people to assume he's the baby's granddad in the future, but they insist they'll just laugh it off

/abcnews.al