U kujtua pas 6 muajsh që kishte fshehur biletën e lotarisë, gruaja fiton 50,000 dollarë

schedule10:05 - 3 Dhjetor, 2022

schedule 10:05 - 3 Dhjetor, 2022

Një grua nga Maryland tregoi se pothuajse humbi çmimin e saj prej 50,000 dollarësh të lotarisë kur harroi se ku e kishte fshehur biletën e saj fituese muaj më parë.

Srijana Wosti, 41 vjeç, nga Silver Spring, u tha zyrtarëve të Maryland Lottery se ajo bleu një biletë gërvishtëse prej 5 dollarësh Family Feud nga Kemp Mill Beer, Wine & Deli në qershor. Wosti u shpreh se fillimisht mendoi se bileta ishte një fituese prej 50 dollarësh, por më vonë e skanoi atë me telefonin e saj dhe zbuloi se vlente 50,000 dollarë.

“Unë vazhdova ta skanoja vazhdimisht,” tha ajo. “Isha shumë e lumtur.”

Më tej, gruaja rrëfeu se i tregoi familjes së saj për biletën përpara se ta fshihte në një vend të sigurt, një vend që e harroi kur erdhi koha për të arkëtuar biletën muaj më vonë. Lojtarja, e cila kishte frikë se bileta mund të skadonte, kontrolloi shtëpinë e saj në panik dhe përfundimisht e gjeti biletën të vendosur në një valixhe.

Në fund, Wosti theksoi se fitimet e saj do të shkojnë drejt shlyerjes së disa faturave familjare./abcnews.al