Tym e flakë, pallati në Tiranë përfshihet nga zjarri, alarmohen banorët

schedule23:16 - 21 Janar, 2021

schedule 23:16 - 21 Janar, 2021

Një apartament në katin e katërt të një pallati në rrugën “Mikel Maruli” në zonën e Astirit është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Burime nga zjarrfikësja pohuan se ndihma është kërkuar në orën 22:55 minuta dhe tre makina ndodhen në vendin e ngjarjes në luftë me flakët.

Policia në njoftimin zyrtar thekson se fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, por vetëm materiale. Banorët e pallatit janë evakuuar dhe sipas policisë nuk ka rrezik për ta.

Vijon puna me grupin hetimor për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit./db/Abcnews.al