Trump e quan Mbretëreshën Elizabeth, një grua të mrekullueshme

schedule12:51 - 6 Prill, 2020

schedule 12:51 - 6 Prill, 2020

Trump e quan Mbretëreshën Elizabeth një “grua të mrekullueshme” ndërsa SHBA nga ana tjetër po lufton për të kontrolluar shpërthimin e  virusit.

Presidenti Donald Trump e quajti Mbretëreshën e Britanisë Elizabeth II “një grua të madhe dhe të mrekullueshme” në Twitter, pasi një fjalimi të rrallë të Mbretëreshës.

 

 

Mbretëresha zakonisht flet me popullin gjatë mesazhit të saj vjetor për Krishtëlindje, ose kur është rizgjedhur një parlament me anëtarë të rinj.

Mbretëresha falënderoi ata që ishin duke qëndruar në shtëpi dhe duke ndjekur rregullat e distancimit shoqëror, si dhe punëtorët e vijës së përparme dhe stafin mjekësor./abcnews.al