Truku që mund të bëni nëse keni harruar të vendosni deodorant

schedule08:18 - 22 Janar, 2022

schedule 08:18 - 22 Janar, 2022

Një nga situatat më të bezdisshme me të cilat mund të përballeni, sidomos gjatë verës, është të harroni të vendosni deodorant dhe ta zbuloni ndërsa jeni, për shembull, duke udhëtuar diku.

Megjithatë, ka një truk të vogël për t’u mbajtur në mend. Është mirë të keni gjithmonë me vete një dezinfektues duarsh. Fërkoni disa pika në secilën sqetull dhe lëreni lëngun të avullojë, nuk do të duhen më shumë se disa sekonda.

Meqenëse aroma e trupit shkaktohet nga bakteret që jetojnë dhe riprodhohen në lëkurën tonë, dezinfektuesi do t’ju shpëtojë nga aromat e pakëndshme pasi vret këta mikroorganizma. Alkooli që përmban dezinfektuesi gjithashtu ndihmon që djersa të avullojë më shpejt./abcnews.al