Truku që do ta mbajë grimin tuaj të qëndrueshëm për orë të tëra

schedule13:35 - 12 Gusht, 2021

schedule 13:35 - 12 Gusht, 2021

Tashmë jeni me pushime ose po numëroni ditët për t’i filluar. Sidoqoftë, disa gjëra, të paktën në dukjen tonë, tani në verë, nuk ndryshojnë.

Kush nuk dëshiron grim të përhershëm për orë të tëra, pa pasur nevojë ta rinovojë atë vazhdimisht? Kush nuk dëshiron një pamje të pandryshueshme grimi që nuk do të funksionojë në 40 gradë Celsius? Sigurisht që zgjedhja e një kremi që nuk do të jetë i yndyrshëm, do të ketë një përbërje të lehtë dhe më e rëndësishmja, do të mbetet rezistente ndaj djersës dhe lagështirës, ​​është një faktor kyç për përbërjen afatgjatë, por nuk është i vetmi. Ka disa truke që mund ta mbajnë atë të qëndrueshëm në nxehtësi. Një nga të preferuarat e grimerëve?

Grim fiks: Çfarë është pluhuri i vendosjes transparente?

Në thelb, pluhuri transparent zbut çdo papërsosmëri dhe vijë të hollë në lëkurën e fytyrës dhe kompleton make-up-in duke ofruar një përfundim mat. Aseti i tij më i madh, natyrisht, është se stabilizon përbërjen për shumë orë, ndërsa përveç gjithë fytyrës, mund të përdoret vetëm në zonën T të fytyrës që tregon më shumë yndyrë.

Truku për përbërjen edhe më të qëndrueshme

Ndërsa, përdorimi i tij më i zakonshëm është ta vendosësh gjithmonë në fund të grimit për ta kompletuar atë, ka shumë grimierë që përdorin pudrën transparente/të tejdukshme para themelit për grim edhe më të qëndrueshëm, ndërsa në fund i japin theks zonën T të fytyrës për të siguruar një efekt edhe më mat.

Këshillë shtesë:

Nëse doni të jeni absolutisht të sigurt se gjithçka do të mbetet në vend, pas kalimit të fundit me pluhurin transparent, ju duhet vetëm të spërkatni fytyrën tuaj me një llak fiksues (i njohur edhe si llak vendosës). “Ky është një truk i vjetër që shumë aktorë dhe valltarë ndjekin para se të dalin në skenë për ta bërë përbërjen e tyre edhe më të qëndrueshme,” thotë grimieria Nicole Faulkner, drejtoresh e Artistikës Globale./abcnews.al