Truku me portokallin në furrën e kuzhinës që ndoshta s’e dini

schedule19:04 - 15 Janar, 2021

schedule 19:04 - 15 Janar, 2021

Portokalli është i pasur me vitaminë C, kalium i cili ndihmon në eleminimin e toksinave nga trupi, por edhe kalcium, thelbësor për shëndetin e kockave. Lëvozhga e tij, përveç faktit se mund ta thani dhe të krijoni një aromë natyrale në shtëpi, ekziston dhe një përdorim tjetër i mahnitshëm.

Pasi ta gatuani ushqimin dhe ta nxirrni nga furra, veçanërisht nëse ka erë të fortë, gradojeni atë në 180 gradë. Vendosni disa lëvore portokalli në furrë në një letër pjekjeje dhe lërini aty për 15-30 minuta. Rezultati do t’ju entuziazmojë pasi portokalli do të eleminojë erërat e forta nga ushqimi që sapo gatuat. /abcnews.al