Tronditet futbolli: Shuhet kampioni Diego Maradona

schedule17:16 - 25 Nëntor, 2020

schedule 17:16 - 25 Nëntor, 2020

Një lajm tronditës është publikuar para pak çastesh në mediet argjentinase. Legjenda e futbollit botëror dhe një nga më popullorët në të gjithë globin është ndarë nga jeta pasditen e sotme.

 

Para disa ditësh ai kishte kryer një operacion të ndërlikuar, pas një goditje të rëndë në tru dhe gjendja e tij ishte e stabilizuar, aq sa mjekët kishin dhënë lejen për të vazhduar kurën në një shtëpi pranë dy vajzave të tij.

Por jo gjithçka shkoi mirë sepse sipas raportimit të Clarin në Argjentinë, legjenda e futbollit botëror pësoi një arrest kardiak në shtëpinë e tij në San Andres, në qytetin e Tigre.

Sipas raportimeve, ambulanca dhe ekipi i specializuar i mjekëve bënë maksimumin për ta mbajtur në jetë, por në fund nuk ia arritën qëllimit. Maradona më 30 tetor festoi 60-vjetorin e lindjes. /abcnews.al