Tronditëse, kanibali vrau dhe hëngri 30 gra gjatë viteve të fundit

schedule12:11 - 21 Maj, 2021

schedule 12:11 - 21 Maj, 2021

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në provincën e Atizapan de Zaragoza të Meksikës.

Një 72-vjeçar ka vrarë të paktën 30 gra në 20 vitet e fundit dhe i ka ngrënë.

Andres Filomeno është arrestuar nga policia vendase dhe ka rrëfyer të gjitha veprimet kanibale.

Sakaq, është zbuluar se i moshuari kishte një listë me emrat e viktimave të tij që ai gatuante dhe hante.

Autoritetet e gjetën atë pas hetimit të zhdukjes së një gruaje. Ndërkohë tani po përpiqen të identifikojnë viktimat përmes ADN-së, një proces që pritet të marrë disa kohë./abcnews.al