Tre shenjat më nostalgjike të Horoskopit që nuk e lënë dot të shkuarën pas

schedule17:36 - 16 Shtator, 2021

schedule 17:36 - 16 Shtator, 2021

Nostalgjia është diçka që shumë prej nesh e kanë gjetur si ngushëllim gjatë një viti e gjysmë të fundit, teksa njerëzit u mbyllën dhe shumë plane u anuluan. Shumica shikojnë prapa në ditët e mira para pandemisë, por ka edhe disa të zgjedhur që kanë momente të vazhdueshme nostalgjike dhe kjo ndoshta ka të bëjë me astrologjinë. Ndërsa ka shumë shenja të zodiakut që preferojnë të mbeten të rrënjosura në këtu dhe tani, 3 shenjat më të zodiakut më nostalgjik nuk duket se janë në gjendje të lënë të kaluarën pas, aty ku i takon!

Gaforrja

Këta njerëz të butë po mendojnë vazhdimisht për kujtimet, veçanërisht kujtimet e tyre të fëmijërisë. Ata dominohen nga hëna, e cila shpesh i shtyn të mendojnë për kujtimet për familjen e tyre. Gaforret mbajnë mend gjithçka (duan apo nuk duan) dhe si një shenjë që është vazhdimisht në kërkim të sigurisë emocionale, ata mbajnë kujtime për të ushqyer këtë dëshirë.

Akrepi

Si shenjë e vazhdueshme e ujit në Horoskop, Akrepët shpesh janë të mbërthyer emocionalisht në të kaluarën. Sidoqoftë, ata shpesh nuk e ndajnë atë me të tjerët. Atyre u pëlqen të mbajnë kartat e tyre të mbyllura, kështu që ju mund të shihni vetëm guaskën e tyre të fortë të jashtme. Mos u mashtroni nga kjo, megjithatë, pasi këta njerëz nuk harrojnë asgjë dhe vazhdimisht përsërisin kujtimet e vjetra. Ata ndiejnë gjithçka shumë thellë, kështu që shpesh kanë një marrëdhënie dashuri-urrejtje me nostalgji.

Peshqit

Peshqit janë ëndërrimtarët e Horoskopit, kështu që ka shumë kuptim të jenë njerëz nostalgjikë. Si shenjë e ndryshueshme e ujit, ata gjejnë ngushëllim në imagjinatën e tyre ose në kujtimet nga e kaluara e tyre, si një mënyrë për të shpëtuar nga realiteti i ashpër i së tashmes. Ata shpesh e çojnë nostalgjinë në një nivel krejt tjetër dhe janë profesionistë në krijimin e fantazive në mendjen e tyre që janë shumë më të mira se vetë kujtesa./abcnews.al