Tre shenjat e Horoskopit që do të kenë zhvillime të lumtura gjatë muajit korrik

schedule14:56 - 12 Korrik, 2022

schedule 14:56 - 12 Korrik, 2022

Hëna e plotë në Bricjap shfaqet në qiell më 13 korrik dhe ndikimi i saj ekstrem në të gjitha shenjat do të jetë vështirë të injorohet. Është përballë Gaforres dhe na krijon pasiguri emocionale dhe materiale.

Kjo “hënë dreri” , siç quhet, na kërkon të bëjmë një kërkim më të thellë dhe të shqyrtojmë nëse dhe në çfarë mase kemi shkelur një nga parimet tona për t’i shërbyer një tjetri. Përveç kësaj, aspektet që formon me Uranin dhe Plutonin na përgatisin për ndryshime, surpriza dhe realizime. Hëna e plotë e korrikut do të na sjellë në përgjegjësitë tona dhe kërkon organizim dhe planifikim të lëvizjeve tona, ndërsa priten zbulime të mëdha, veçanërisht për ata që i përkasin një prej shenjave të mëposhtme:

Dashi

Karriera juaj vjen në fokus. Hëna e Plotë ndodh në shtëpinë tuaj të 13-të të përgjegjësive dhe jetës profesionale dhe ju fton të sqaroni dëshirat dhe qëllimet tuaja. Mund t’ju bëjë të mendoni për gjithçka që duhet të bëni për të arritur në këtë pikë. A ia vlente e gjitha? Nëse jeni të mbërthyer në një mjedis pune toksik, tani është koha e përsosur për të menduar se ku dëshironi të jeni në gjashtë muajt në vijim dhe të filloni të lëvizni në atë drejtim.

Peshorja

Hëna e Plotë, e cila aktivizon çështjet familjare, ju kërkon të jeni të ftohtë. Prisni tensione dhe diskutime për çështje të vjetra që nuk janë zgjidhur. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos përsërisni modele sjelljeje që nuk ju pëlqejnë ose që thjesht i keni “trashëguar” nga prindërit tuaj dhe e dini se jeni të gabuar. Sado e lodhshme të duket kjo periudhë, është një kohë e shërimit të plagëve dhe plagëve emocionale, të cilat do ta çojnë familjen tuaj në fazën tjetër më të mirë.

Bricjapi

Koha për një fillim të ri është këtu. Diçka për të cilën keni punuar shumë është gati të realizohet. Megjithatë, nuk mund të lini pas përpjekjet që keni bërë dhe vështirësitë që keni kaluar për këtë sipërmarrje. Anët e errëta të vetes dalin në sipërfaqe dhe ju mbajnë larg gëzimit të suksesit. Po bëni një “zhytje” në botën tuaj emocionale, e cila do të ndihmojë që ngarkesa juaj mendore të lehtësohet dhe gjithçka do të bëhet më e mirë./abcnews.al