Tre sekrete të vogla dhe të zgjuara të kuzhinës

schedule15:41 - 26 Nëntor, 2020

schedule 15:41 - 26 Nëntor, 2020

Kuzhina ka sekretet e veta të vogla ose të mëdha, por gjithçka është e dobishme për ta bërë më të lehtë jetën e saj të përditshme. Në fakt, disa prej tyre ju kursejnë nga paniku dhe të tjerët janë të zgjuar dhe të dobishëm.

Shikoni më poshtë tre sekrete të vogla të kuzhinës:

Nëse jeni duke djegur qumësht ndërsa e ngrohni përsëri në kuzhinë, shtoni një majë kripe për të zbutur erën dhe shijen e djegur.

Shmangni ndarjen e bananeve derisa t’i hani ato. Në këtë mënyrë, ju do të shmangni nxirjen më shpejt.

Para se të shtrydhni frutat si portokallet, rrokullisni ato para dhe prapa në banakun tuaj të kuzhinës. Në këtë mënyrë lëngu del më lehtë. l.k/abcnews.al