Trajneri i Milanit Gatuzo kërkon reagim nga lojtarët ndaj Torinos

21:57 | 27/04/201921:570

Trajneri i skuadrës së Milanit, Genaro Gatuso kërkon reagim të menjëhershëm nga lojtarët në ndeshjen ndaj Torinos. Kuqezinjtë janë në krizë rezultatesh dhe objektivi Champions është në pikëpyetje.

Bajern pret Nurenbergun të djelën, por ka marrë një dorë të fortë ndihme nga Shalke që mposht kandidatët potencialë për titull Borussia Dortmund me rezultatin 4-2 në përballjen që ndryshe quhet edhe si derbi i Ruhr-it.

Gjashtë gola dhe dy kartona të kuq në “Iduna Park” dhe kështu tashmë diferenca mund të shkojë në -4, nëse Bajern fiton të djelën. Nga ana e saj, Schalke nuk luante për asgjë, por ky është derbi më i madh i Gjermanisë dhe pritej të kishte emocione dhe episode të papritura, dhe fitorja vlen për prestigj. Dhe kështu ndodhi.

Vendasit e nisën shumë mirë ndeshjen duke kaluar në avantazh me golin e Mario Gotze në minutën e 14’.  Megjithatë miqtë përmbysin gjithçka brenda dhjetë minutave me Caliguri dhe Sane.

Në fraksionin e dytë të lojës, rriten tonet dhe nervat e ndeshjes. Kapiteni Marco Reus ka dalë me karton të kuq pas një faulli brutal duke lënë skuadrën e tij me 10 lojtarë.

Dy minuta më vonë erdhi goli i tretë i Schalke i shënuar nga Caliguri. Lojtarët e Dortmund humbin toruan dhe Ëolf shkakton një ndërhyje të ngjashme të asaj të Reus duke marrë edhe ai kartonin e kuq.

Dortmund me nëntë lojtarë vazhdoi të sulmonte dhe shënoi golin e dytë me ëitsel në minutën e 85’, por vetëm një minutë më pas Embolo ka vulosur fitoren për blutë.

Dortmund përpara ndeshjes ishte një pikë më pak se bavarezët në krye, dhe me këtë disfatë të rëndë ata tani rrezikojnë të shkojnë -4 nga kampionët në fuqi. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono