Tragjike në Itali, makina me 6 të rinj përmbyset në rrugë, 5 të vdekur

schedule08:57 - 27 Janar, 2023

schedule 08:57 - 27 Janar, 2023

Një aksident i rëndë  ka ndodhur në periferi të Romës. Autoritetet raportojnë se pesë persona kanë humbur jetën.

Lajmi u konfirmua nga Brigada e Zjarrfikëses, sipas mediave italiane.

Makina me të cilën udhëtonin të rinjtë u përmbys disa herë për shkaqe ende të paqarta.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2:30 në Fonte Nuova në via Nomentana. Një person i gjashtë që ishte në makinë, një Fiat 500, u dërgua në spital. Sipas raportimeve të para, pesë viktimat, tre djem dhe dy vajza, ishin të moshës 21 deri në 17 vjeç.

/abcnews.al