Tragjedia e Kobe Bryant, konfirmohet vdekja e vajzës 13 vjeçare

schedule22:24 - 26 Janar, 2020

schedule 22:24 - 26 Janar, 2020

Bota e sportit është tronditur sot nga vdekja e basketbollistit legjendar, Kobe Bryant. 41 vjeçari u nda nga jeta pas një përplasje me helikopter pak minuta më parë në Kaliforni.

Së bashku me Bryant, kanë mbetur të vdekur dhe katër persona të tjerë dhe pak çaste më parë, u konfirmua se vajza e tij, Gianna Maria, ka ndërruar jetë. Vetëm 13 vjeçe, Maria po udhëtonte me babanë e saj me helikopter drejt “Mamba Academy”, akademia e sporteve e Kobe Bryant.

Tjera lajme të dhimbshme këto, ndërsa dyshohet se dhe një nga tre vajzat e tjera të Kobe Bryant ka qenë në bord./abcnews.al