“Tradhtar, shite Kosovën”: Ish-zyrtari i lartë serb përballet me të papriturën

schedule12:34 - 8 Korrik, 2020

schedule 12:34 - 8 Korrik, 2020

Mijëra persona protestuan mbrëmjen e djeshme në Beograd kundër masave masave të qeverisë serbe kundër koronavirusit.

Protestuesit gjithashtu u shprehën të pakënaqur edhe me ish-ministrin e Punëve të Brendshme, Vuk Jeremiç.

Ai u pa të kalonte pergjatë Kuvendit të Serbisë, ndërkohë që protestuesit e goditën me shpulla në qafë, dhe e quajtën “tradhtar”, duke i kujtuar se ka shitur Kosovën. /abcnews.al