Thellohet skandali, vajza e abuzuar: Abaz Dogu më rrëfeu se ka dashur të kapë nusen e djalit

schedule22:56 - 2 Qershor, 2020

schedule 22:56 - 2 Qershor, 2020

Rrëfimi i 15-vjeçares së abuzuar nga Abaz Dogu ka nxjerrë në pah një tjetër detaj tronditës. 65-vjeçari i ka rrëfyer të miturës se ka dashur të kryejë marrëdhënie me bashkëshorten e djalit të tij por nuk ka mundur ta arrijë këtë gjë.

Vajza e ka rrëfyer këtë fakt, duke treguar një bisedë me bashkëshorten e abuzuesit të saj, në dosjen hetimore të zbardhur ekskluzivisht nga Abc News.

“Në lidhje me bashkëshorten e shtetasit Abaz, vajza tregon se ajo e ka pyetur nëse Abazi ka marrë ndonjë gocë, ndërsa Abazi me ka treguar se kam dashur të kap nusen e djalit por nuk kam mundur”, ka rrëfyer vajza.

LEXO EDHE: DËSHMIA/ “Abazi kreu marrëdhënie edhe me shoqet e mia”: Zgjerohet skandali i abuzimit me të miturat

Dogu u shfaq sot në gjykatë me kokën e mbuluar me duar për të shmangur daljen në kamerat e pranishme në sallë.

Familja e vajzës është larguar nga Paskuqani për t’u zhvendosur në një tjetër zonë, për shkak të gjendjes së rënduar të vajzës, por edhe për të shmangur ndonjë hakmarrje të mundshme për shkak se shtëpia e saj dhe e abuzuesit janë shumë pranë njëra-tjetrës./abcnews.al