Tërbohet Maradona, “dënon” lojtarët tek ekipi i të rinjve

schedule16:04 - 4 Tetor, 2019

schedule 16:04 - 4 Tetor, 2019

Diego Maradona u prit si mbret dhe solli entuziazëm të madh te Gimnasi La Plata, por edhe zero pikë. Tre ndeshje, po kaq humbje me Diegon në stol dhe vendi i fundit në renditje. Gjatë humbjes së fundit kundër River Plate u panë përmirësime në ekip, por nuk mjafton.

Nesër është transferta kundër Godoy Cruz dhe trajneri ka marrë një vendim të fortë. Ai ka dërguar plot 7 futbollistë që të stërviten me ekipin e të rinjve sipas raportimeve të The Sun. Jo vetëm kaq, pasi trajneri ka marrë një tjetër vendim.

Maradona ka vendosur të kryejë përgatitjet e ndeshjes së nesërme në qendrën stërvitore të kombëtares argjentinase, që është 100 km larg stadiumit të Godoy Cruz. Diçka e tillë nuk është vlerësuar as nga lojtarët dhe as nga tifozët e Gimnasia L.P. Këta të fundit presin një rezultat pozitiv, përndryshe situata mund të përkeqësohet. /abcnews.al