Tensionet për shembjen e shtëpive, Rama fajëson mediat e mbron policinë

schedule15:04 - 11 Mars, 2019

schedule 15:04 - 11 Mars, 2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një postimi në Tëitter, për përplasjet mes banorëve dhe policisë për shembjen e baneave pranë shkollës “Petro Nini”. Rama shkruan “Të trishtueshme pamjet nga rruga e shtëpisë ku kërkohet ekzekutimi i një vendimi gjyqi të formës së prerë. Por e trishtueshme edhe se si Kazani i përzien gjërat pa lidhje!” Kryeministri Rama shton se “Qeveria s’ka asnjë fuqi mbi vendimet e gjykatave dhe policia e ka detyrim ligjor t’i përgjigjet Përmbarimit.” /abcnews.al