Telenovela vijon, pozicioni i Dembele dhe i Xavit

schedule10:11 - 1 Mars, 2022

schedule 10:11 - 1 Mars, 2022

E ardhmja e Ousmane Dembele është përsëri në ajër. Edhe pse deri pak kohë më parë dukej lamtumira e tij, e vërteta është se lojtari dhe Barcelona ende vlerësojnë mundësinë e zgjatjes së angazhimit të tyre përtej 30 qershorit.

Dje, presidenti i klubit, Joan Laporta, e bëri të qartë se janë të gatshëm të përballen me rinovimin,

“Përfaqësuesi i Dembele tashmë e di se ai ka propozimin tonë. Ne gjithmonë kemi dashur që ai të qëndrojë. Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë në pozicionin e tij. Ne do të donim që ai ta rimendonte atë në fund të sezonit”.

Pozicioni i futbollistit dhe ai i Xavit

Edhe futbollisti nga ana e tij e sheh me sy të shkëlqyer idenë e rinovimit, ndonëse dëshiron ta bëjë në kushte shumë më të favorshme ekonomike, sidomos duke pasur parasysh që tashmë trajton oferta nga skuadra të tjera që i garantojnë një pagë të shijshme.

Për këtë arsye, siç raporton Sport, figura e trajnerit të ri të klubit, Xavi Hernandez mund të jetë kyçe. Nëse trajneri vazhdon t’i japë besim dhe shumëfishon rolin e tij, ndoshta bordi do të shqyrtojë përmirësimin e propozimit të tij dhe ky gjest do të mjaftojë që Dembele dhe shoqëruesit e tij të thonë po. Sido që të jetë, telenovela nuk ka mbaruar. /abcnews.al/

mbulesë sportive