Tekniku Gregg Berhalter: Stërvitja e Pulisiç po shkon siç duhet, ne jemi gati

schedule16:13 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 16:13 - 2 Dhjetor, 2022

Në konferencën për shtyp të mbajtur ditën e sotme, në kuadër të ndeshjes me Hollandën nesër, trajneri i SHBA-ve, Gregg Berhalter foli për mundësinë e aktivizimit të Pulisiç, nga ku tha stërvitja po shkon siç duhet.

“Do të shohim si do të shkojë stërvitja, por është duke shkuar në drejtimin e duhur, kam shpresa të mëdha dhe normalisht pres që të jetë atje. Hollanda ka lojtarë fantastikë me cilësi të mëdha, por si ekip mund t’ua vështirësojmë gjërat, i kemi analizuar gjerësisht gjatë 11 muajve të fundit , pas fitores sonë në Iran, ne kemi filluar të shikojmë gjithçka përsëri. Ne jemi gati.”,- tregoi trajneri Berhalter. /i.m /abcnews.al