Të pafat në dashuri por “magnet” për para. A i përkisni këtyre shenjave të Horoskopit?

schedule20:44 - 13 Janar, 2022

schedule 20:44 - 13 Janar, 2022

Njerëzit që i përkasin shenjave të mëposhtme të Horoskopit kanë një bazë më të mirë për të fituar pasuri me më pak përpjekje. Kjo i atribuohet një trashëgimie të papritur, aftësisë për projekte fitimprurëse ose thjesht gjithçkaje që u sjell atyre para.

Demi

Demi është një shenjë e shëndetit dhe mirëqenies, dhe në përputhje me rrethanat, të lindurit në këtë shenjë janë mjaft me fat në financa. Personat e kësaj shenje e duan luftën për ekzistencë po aq sa janë punëtorë. Bashkë me prirjen e lindur drejt produktivitetit, Demi trashëgon para ose gëzon privilegje të tjera si dhurata apo shumë të mëdha parash që marrin nga të afërmit dhe miqtë. Më saktë, të lindurit në shenjën e Demit marrin ndihmë materiale apo financiare sa herë që kanë nevojë.

Shigjetari

Shigjetari është një shenja më me fat për fitime në përgjithësi. Shumë milionerë në përgjithëse kanë, nëse jo Diellin një nga planetët më të rëndësishëm të pozicionuar mirë te Shigjetari. Për ata që nuk bëhen shumë të pasur, kanë shans të bëjnë një jetë të rehatshme që zakonisht vjen nga një produksion produktiv. Në çdo rast, Shigjetari shoqërohet me një nivel të lakmueshëm luksi dhe sigurie në jetë.

Bricjapi

Bricjapi është një shenjë e suksesit, por edhe një shenjë e biznesit. Njerëzit e lindur në këtë shenjë, pavarësisht nëse kanë Diellin apo Hënën në Bricjap, zakonisht janë shumë të suksesshëm në gjërat materiale. Burrat dhe gratë dinë shumë mirë të bëjnë para. Nuk janë të shkëlqyeshëm, por dinë të disiplinojnë veten, të jenë të përgjegjshëm apo këmbëngulës në ambiciet e tyre. Kjo ambicie është kryesisht e natyrës materiale dhe për këtë arsye fitojnë para. /abcnews.al