Të gjithë sytë drejt Botërorit, por harrojeni futbollin! Katari po zhvillon konkursin e bukurisë së devesë

schedule18:30 - 30 Nëntor, 2022

schedule 18:30 - 30 Nëntor, 2022

Ndërsa e gjithë bota i ka sytë drejt Kupës së Botës, Katari po zhvillon botërorin e bukurisë së devesë.

Ngjarja zhvillohet në Klubin Katar Camel Mzayen në Ash Shahaniyah.

Të gjithë sytë ishin te konkurrenca mes deveve të tipit Maghateer mbi moshën katër vjeç.

Fituesja mori një shumë prej 200,000 rialësh të Katarit (45,000 £).

Pronarja e saj, nga Arabia Saudite, Mohanna Ibrahim al-Anazi, e cila gjithashtu fitoi medaljen e bronztë, ishte e emocionuar me çmimin.

Ajo tha: “Nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat e mia, sepse kjo femër ka një audiencë si audienca e Kupës së Botës. Si Real Madrid apo Manchester (United). Dhe tani, të gjithë po festojnë’.

Për konkursin, pjesëmarrësit vijnë nga vende të ndryshme të Gjirit dhe janë në kategori të ndryshme në varësi të moshës dhe racës së tyre. “/Abcnews.al/