Superkupa e Europës: Bayern-Sevilla, njihuni me formacionet zyrtare

schedule19:43 - 24 Shtator, 2020

schedule 19:43 - 24 Shtator, 2020

Sot në orën 21:00, do të luhet takimi mes Bayern Munchen dhe Sevilla, finalja e Superkupës së Europës. Bavarezët vijnë si fituesit e Champions League, ndërsa Sevilla (si gjithmonë), si fituese e Europa League.

Si trajneri Hansi Flick, ashtu dhe Julien Lopetegui, kanë zgjedhur formacionet e tyre zyrtare. Pak ndryshime nga skuadrat fituese të UEFA Champions League dhe Europa League. Yje të shumë në fushë dhe një sfidë për t’u mos u humbur.

FORMACIONET ZYRTARE: