Stuhi me shi dhe breshër në Tiranë, makinat “notojnë” në “Don Bosko”

schedule18:43 - 29 Nëntor, 2021

schedule 18:43 - 29 Nëntor, 2021

Moti i keq ka “mbërthyer” të gjithë vendin me stuhi dhe reshje dëbore. Tirana pasditen e sotme u “zbardh” nga breshri, ndërsa në disa zona pati probleme me vërshimin e ujit.

Situatë problematike ishte edhe në “Don Bosko” ku uji vërshoi në rrugë duke bërë që makinat të “notojnë”.

Jugu është në situatë më kritike pasi lumi Vjosa doli pasditen e sotme nga shtrati duke shkaktuar problemet e para në Novoselë.

Gjithashtu në Elbasan Shkumbini përmbyti disa hektarë tokë./ Abcnews.al