Studentja dhunon seksualisht të riun, ishte shumë më e madhe dhe e fortë se viktima e saj

schedule10:25 - 28 Shtator, 2022

schedule 10:25 - 28 Shtator, 2022

Një studente është paraqitur në gjykatë e akuzuar se ka detyruar një burrë që takoi në internet për të bërë seks me të. Imogen Brooke, e cila ishte “shumë më e madhe dhe më e fortë” se viktima e saj e supozuar, e hodhi poshtë burrin dhe nuk pranoi jo si përgjigje, dëgjoi gjykata.

30-vjeçarja “shumë e dehur” mësohet se ka hipur sipër burrit, i cili u përpoq më kot ta shmangte pasi çdo gjë që ai thoshte ishte e pavlerë. Pas 15 minutash, ajo zbriti prej tij, u kthye dhe shkoi drejt e në shtrat, duke e lënë të dhunuarin- emri i të cilit nuk përmendet për arsye ligjore – të shtrirë në shtrat.

Burri u tha hetuesve të policisë se ajo ishte shumë më e madhe dhe më e fortë se ai dhe ai nuk mund ta lëvizte.

“Doja që të ndalonte. Ai mendoi se duke thënë jo do të mjaftonte. Më në fund mbaroi dhe ajo thjesht u kthye dhe shkoi të flinte”, ka treguar viktima.

Nga ana e saj, Brooke mohon akuzën se ka provokuar një person në aktivitet seksual pa pëlqimin e tij.

Jurisë iu tha se ishte një “koncept i gabuar” që viktimat e sulmeve seksuale janë gjithmonë gra. /abcnews.al