Stoltenberg vjen në Tiranë, takime me përfaqësues të shtetit

schedule15:15 - 31 Maj, 2019

schedule 15:15 - 31 Maj, 2019

Sekretari i përgjithshëm i atlantikut të veriut Jens Stoltenberg do të udhëtojë drejt Shqipërisë ditën e diel të 2 Qershorit. Gjatë qëndrimit të tij në vendin tonë, njoftuar në faqen zyrtare të NATO-s, Stoltenberg pritet të zhvillojë takime me presidentin e vendit Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe ministren e mbrojtjes Olta Xhaçka. Takimet do të përmbyllen me një konferencë të përbashkët për shtyp të Stoltenberg dhe Kryeministrit Rama./ABC News Albania 24/7