“Spektakli me makina të blinduara flluskë propagande”, Salianji: Shqiptarët nuk e besojnë Edi Ramën

schedule11:51 - 12 Shkurt, 2020

schedule 11:51 - 12 Shkurt, 2020

Ish deputeti i Partisë Socialiste Ervin Salianji mesditën e kësaj të mërkure përmes një dëklarate për mediat ka akuzuar OFL-në se nuk po e ndërmerr siç duhet operacionin.

Salianji është shprehur se bllokimi i makinave të blinduara është thjesht një shoë nga qeveria dhe aksioni Forca e Ligjit pasi makina e blinduar nme të cilën lëvizi Rama që është në pronësi të vëllait të kryeministrit ne akoma nuk kemi asnjë përgjigje.

Ofrojnë shfaqje propagandistike por nuk bllokojnë mjetin e blindur të Olsi Ramës. I ashtuquajti OFL dhe policia e shtetit vijojnë pa dhënë asnjë shpegim. Dhe vijojnë të mos e bllokojnë. Makina e blinduar e Olsi Ramës lëviz njëlloj si makinë që ka autritet diplomatik. Rama dhe Lleshaj duhet tju thonë shqiptarëve se pse nuk funksionon ligji për vëllain e tij, dhe për miqtë e tij të kapur për laboratorin e kokainës në Xibrakë. Në çfarë aferash është përfshirë Olsi Rama dhe nga çfarë po e mbron atë. Spektakli me makina të blinduara është një flluskë propagandistike e Edi Ramës. Një kryeministër që ka përdorur paratë e krimit për të fituar pushtetin nuk mund ta luftojë krimin. E gjithë karriera politike e Ramës është ngritur në bashkëpunim me trafikantët. Shqiptarët nuk e besojnë Edi Ramën, i vetmi antivirus ndaj tij është zgjedhje vendore dhe parlamentare në një ditë”, tha Salianji.

Deklarata e plotë:
Edi Rama dhe ushtari i tij në Minsitrinë e Brendshme, Sandër Lleshaj kanë standard të dyfishtë në zbatimin e ligjit. Ata urdhërojnë shfaqje propagandistike me bllokimin e automjeteve të blinduara, të pajisur me leje të lëshuara nga vetë policia, por nuk bllokojnë makinën e blinduar të Olsi Ramës.

Partia Demokratike solli fakte se mjeti i blinduar me të cilin Edi Rama lëviz në shkelje të rregullave, i përket Olsi Ramës. Megjithatë i ashtuquajturi Operacion i Forcës së Ligjit dhe Policia e Shtetit vazhdojnë të heshtin, duke mos dhënë asnjë shpjegim pse Olsi Rama është i paprekshëm dhe mbi ligjin.

Partia Demokratike disponon të dhëna të plota se Policia e Shtetit është e udhëzuar të mos ndalojë në asnjë rrethanë automjetin e blinduar Linkoln me targën TR 0370 T.

Makina e blinduar e Olsi Ramës lëviz si të kishte imunitet diplomatik, njësoj siç lëvizte makina private e Saimir Tahirit, audi AA 003 GB, që përdorej nga trafikantët e drogës së bandës së Habiljave.

Edi Rama dhe Sandër Lleshaj duhet t’u thonë shqiptarëve pse nuk vepron ligji për vëllanë e kryeminsitrit. Jo vetëm për sutomjetin e tij të blondiar, por edhe për pasurinë e bashkëpunëtorëve dhe miqve të tij të dënuar për ngritjen e laboratorit të kokainës në Xibrakë.

Edi Rama duhet t’i japë shqiptarëve edhe një shpjegim tjetër që lidhet direkt me vëllanë e tij, makinën e blunduar të të cilit ai e përdor në shkelje të rregullave dhe i jep imunitetin e të paprekshmit nga pokciia.

Në çfarë aferash është përfshirë Olsi Rama dhe çfarë e rrezikon atë, duke e detyruar të përdorë një makinë të blinduar, e krijuar për mbrojtjen nga goditja me armë zjarri? Spektakli me makinat e blinduara është një flluskë e propagandës bajate të Edi Ramës. Edhe gjoja spektakli me sekuestrimin e pasurive të krimit të organizuar po rezulton një dështim, sepse një kryeministër që ka përdorur paratë e krimit për të ardhur në pushtet dhe për ta mbajtur pushtetin nuk mund të luftojë krimin.

Lufta e vërtetë kundër krimit të organizuar do të thotë që Edi Rama të presë vetë këmbët e karriges ku është ulur, por ai nuk ka vullnetin për ta bërë këtë.

E gjithë karriera e tij politike është bazuar tek trafikantët e drogës.

Për 17 vjet me rradhë, 11 vjet si kryear bashkie dhe 6 vjet si kryeministër, Edi Rama ka pastruar para me ta, duke u dhënë leje ndërtimi, koncesione tendera dhe pasuri publike.

Shqiptarët nuk e besojnë Edi Ramën! Ai është produkt i krimit dhe i korrupsionit. I vetmi kundravirus ndaj tij është vota e lirë, janë zgjedhjet e lira e të ndershme!

/abcnews.al