Sot 42 vjeç, flet Buffon: Vitet nuk festohen, luftë me Interin dhe Lazion
Gianluigi Buffon - 41 vite e 324 ditë

21:30 | 28/01/202021:300

Gianluigi Buffon feston sot ditëlindjen e tij të 42-të, një legjendë e futbollit italian por jo vetëm. Gardiani i Juventusit duket se nuk ka ndërmend të ndalet dhe në deklaratën e tij të fundit për faqen zyrtare të Juventusit, ka bërë të kuptohet diçka e tillë.

“Pasi kalon një moshë të caktuar, vitet nuk festohen me një party të madh. Gjithsesi, çdo ditëlindje e pres me buzëqeshje të madhe dhe me një kënaqësi të papërshkrueshme, pranë familjes time, klubit që dashuroj dhe njerëzve që më kanë mbështetur gjithmonë.

Serie A? Do të jetë një luftë deri në momentin final. Lazio po bën gjëra të jashtëzakonshme, më pas është dhe Interi, një skuadër që këtë sezon nuk duket se do të dorëzohet. Ne te Juventusi jemi të vetëdijshëm dhe e njohim mirë çdo rival, por do të mundohemi të fokusohemi vetëm te ndeshjet tona”, tha mes të tjerash Buffon./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono