Sot 24 vite më parëm serbët masakruan barbarisht 23 gra dhe fëmijë në Abri të Epërme në Kosovë

schedule16:25 - 26 Shtator, 2022

schedule 16:25 - 26 Shtator, 2022

24 vite me parë në fshatin Abri e Epërme në Kosovë do të kryhej një nga krimet më të mëdha nga ana e serbëve ndaj popullsisë shqiptare, ku u vranë 23 njerëz, kryesisht gra dhe fëmijë.

Faqja “Kosova nuk harron” ka postuar një foto të 24 viteve më parë ku shihen trupat e fëmijëve të vrarë nga ushtarët serbë.

Postimi:

#OTD në mëngjesin e 26 shtatorit 1998, në fshatin Abri e Epërme, Kosovë, 23 civilë kryesisht gra dhe fëmijë të vegjël u ekzekutuan brutalisht nga forcat serbe.

#Kosova nuk do të harrohet kurrë