“Skifteri” rrëmben orët me vlerë 700 mijë euro në zemër të Milanos dhe zhduket me skuter

schedule08:02 - 3 Korrik, 2022

schedule 08:02 - 3 Korrik, 2022

Dy ora të çmuara, njëra me vlerë të deklaruar 700 mijë euro, janë vjedhur dje në Milano, njëra në Corso Venezia, tjetra në cep të via Marina dhe via Palestro, në zemër të qytetit.

Vjedhja e parë ka ndodhur në Corso Venezia, ku një 58-vjeçar ka parë një hajdut duke rrëmbyer një orë Richard Mille, për të cilën agjentët e Volante thanë se kapte vlerën e 700 mijë eurove.

Ora që i është grabitur një 62-vjeçari, banues në Florida, nga ana tjetër arrinte 40 mijë euro.

Aksioni është ndërmarrë nga një person, i cili pasi rrëmbeu Rolex-in u zhduke me një skuter të drejtuar nga një bashkëpunëtor./Abcnews.al/