Skandali me videon, katër lojtarët e rinj të Real Madrid para gjykatës në nëntor

schedule14:54 - 21 Shtator, 2023

schedule 14:54 - 21 Shtator, 2023

Skandali i zbuluar me video intime në Ëhatsapp, ku përfshihen katër lojtarë të rinj të Real Madrid, ka hyrë në procedurat ligjore. Sipas gazetës “Marca”, lojtarët në fjalë janë thirrur në gjykatë për të dëshmuar më 8 nëntor pas akuzave ndaj tyre.

Sipas “Europa Press”, gjyqtari do të dëgjojë dy viktimat dhe një dëshmitar pak ditë para se të marrë deklaratat e lojtarëve të Real Madrid. Përveç kësaj, do të bëhet publike përmbajtja nga celularët e katër lojtarëve të përfshirë, gjë që mund të ejtë cellësi për përfundimin e çështjes.

Viktima 18-vjeçare është shprehur: Askush nuk ka për të më bërë të ndihem keq. Është faji i tyre, ata mendojnë se ndihen të mbrojtur sepse janë në grupe të mëdha”./h.ll/abcnews.al