Skandal në Champions, provokohet Kosova në ndeshjen e Crvena Zvezda

schedule22:11 - 9 Gusht, 2022

schedule 22:11 - 9 Gusht, 2022

Sërish një pankartë nacionaliste në stadiumet ku luhen ndeshjet eliminatore të Champions League.

Tifozët e Pjunik janë bërë protagonistë në duelin kundër serbëve të Crvena Zvezda.

Dihet që Armenia është në konflikt me Azerbajxhanin dhe ata “godasin” armiqtë, por edhe Kosovën.

Në një nga tribunat u hap mesazhi “Karabak është Armeni, Kosova është Serbi”.

Sigurisht pritet që UEFA të marrë masa dhe ta ndëshkojë klubin armen për këtë banderolë. / abcnews.al