Skandal: Grevë në Bayern për paga të papaguara, kryekuzhinieri përvetësoi mbi 2.000.000 euro!

schedule23:45 - 5 Tetor, 2022

schedule 23:45 - 5 Tetor, 2022

Punonjësit e klubit të futbollit Bayern Munich hynë në grevë, raporton Bild, shkruan abcnews.al.

Shkak për ngjarje të tilla janë pagat e papaguara, të cilat janë vonuar prej disa muajsh.

Mirëpo, siç raportojnë mediat, nuk janë përgjegjës drejtuesit e klubit, por kryekuzhinieri. Konkretisht, ai dyshohet për mashtrim tatimor dhe shmangie të shumave shumëmilionëshe për një periudhë të gjatë kohore.

Bild shkruan për një shifër që është mbi dy milionë euro dhe pasi u zbulua mashtrimi dhe u bllokuan llogaritë e Schuhbek, ata pushuan së paguari punëtorët, pasi në krye ishte Alfons Schuhbek, jo klubi. Bayern tha se humbjet materiale të punëtorëve do të kompensohen sa më shpejt të jetë e mundur. /G.D abcnews.al/