S’ka supriza, Lega Seria A zgjedh portierin më të mirë të sezonit

schedule19:10 - 20 Maj, 2022

schedule 19:10 - 20 Maj, 2022

Milan është favoriti kryesorë për të fituar Scudetton, pasi ka 2 pikë më shumë se Interi kur ka mbetur edhe ndeshja e fundit për t’u luajtur ditën e nesërme.

Një meritë për rezultatet e mira të kuqezinjve sigurisht ka dhe portieri, Mike Maignan, i cili është zgjedhur portieri më i mirë i sezonit në Seria A, pasi gardiani francez ka qenë vendimtarë me pritjet e tij në këtë sezon. Francezi ka pësuar 21 gola në total.

/f.a/abcnews.al