Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon komandantin e KFOR-it

schedule16:08 - 18 Janar, 2022

schedule 16:08 - 18 Janar, 2022

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier, ishte sot në selinë qendrore të KFOR-it ku është pritur nga komandanti Ferenc Kajari.

Siç ka bërë të ditur KFOR-i përmes një njoftimi në “tëitter”, Kajari e ka njoftuar ambasadorin Hovenier rreth situatës së sigurisë në Kosovë dhe për aktivitet e përditshme të KFOR-it në përmbushjen e mandatit të tyre.