Si u bë milioner një taksist i zakonshëm nga Londra

schedule12:05 - 14 Nëntor, 2019

schedule 12:05 - 14 Nëntor, 2019

Muhamed ishte një taksist  por arriti të shpëtonte nga jeta e zakonshme dhe të gjente mënyrën për t’u pasuruar.

Ai bëri u bë i pasur për shkak të internetit duke jetuar në një nga lagjet më të vjetra të Britanisë së Madhe? Si është e mundur kjo?

Tani rrjeti global i interntetit është tashmë pjesë e jetës tonë që hapi mundësi me të vërtetë të pakufishme.

Me ndihmën e rrjetit miliona njerëz të sigurojnë jetesën.

Dikush shet produkte përmes dyqaneve në internet, dikush punon si programues, projektues, dikush promovohet në rrjetet sociale dhe shet reklamë.

Muhamend ,35 vjeç punonte si taksist por pavarsisht punës që bente kishte ëndrra të mëdha për jeten dhe familjen e tij./abcnews.al

Një ditë ai vendosi të bentë diçka ndryshe, filoi të kërkonte informacione në internet mbi website të ndryshme derisa zbuloi sitin Olymp Trade.

Thjesht duhet të hapni një llogari falas në faqen e internetit , ta rimbushni atë, të zgjidhni shumën për të investuar në të për shembull, në ar dhe të parashikoni se si do të ndryshojë vlera e tij në një minutë, disa orë, një muaj etj.

Ky website  është i lehtë dhe çdo fillestar mund ta mësojë atë, madje edhe një 10 – vjeçar do të kuptojë se si funksionon, deklaroi Muhamed.

Së pari, opsionet dukeshin shumë të thjeshta për të fituar para, por nuk ishte ashtu. M’u deshën gati 18 muaj për të kthyer fitimin. Por tani kam më shumë se 100 mijë euro në llogarinë time dhe çdo muaj tërheq nga 30000 deri në 50000 mijë Euro.

Nuk u pendova që hapa një llogari të vërtetë dhe i vura 100 dollarë pasi e rrita llogarinë në 400 dollarë dhe besova në veten time .

Në dy javë, llogaria e tij kishte 650 dollarë në të dhe kështu  vendosi të tërheqte  100 dollarët qe investoi.

Më pas vendosi të  ndryshonte llogarinë në VIP që të kishte më shumë fitime.

Tashmë ai jeton në New York dhe ka gjithçka që dëshiron. /abcnews.al