Si t’i jepni fund problemit tuaj të përjetshëm? Pini lëngun me vetëm disa përbërës para se të shkoni në shtrat

schedule07:53 - 14 Korrik, 2022

schedule 07:53 - 14 Korrik, 2022

Çfarë ndodh nëse bëni një pije me limon, xhenxhefil, uthull dhe kanellë ? Është një “pije” e mrekullueshme që do të largojë atë që keni ngrënë gjatë ditës. Po, e lexuat mirë. Gjithçka që duhet të bëni është ta përgatisni dhe ta pini para se të shkoni në shtrat dhe në mëngjes kur të zgjoheni. Do të habiteni nga rezultatet.

Përveç kësaj, kjo pije super e shëndetshme do t’ju ndihmojë të rrisni metabolizmin tuaj, të pastroni trupin tuaj nga të gjitha toksinat e dëmshme dhe t’ju ndihmojë të humbni peshë, si dhe dhjamin rreth zonës së barkut.

Nëse doni të largoni yndyrën e barkut, duhet të filloni të ushtroheni dhe të hani ushqime të shëndetshme.

Ju do të keni nevojë për përbërësit e mëposhtëm:

  • 1 limon
  • një grusht majdanoz
  • 1 lugë gjelle xhenxhefil të grirë
  • 1 lugë çaji uthull
  • 1 shkop kanelle ose 1 luge çaji kanelle pluhur
  • Gjysmë litër ujë

Udhëzime:

Të gjithë përbërësit e sipërpërmendur i vendosim në blender dhe i përziejmë mirë./abcnews.al