Si të harroni dikë që ende e doni

schedule22:00 - 19 Shtator, 2021

schedule 22:00 - 19 Shtator, 2021

Përgjigja se si të harroni një person që e doni ende nuk është e njëjtë për të gjithë dhe nuk është gjithmonë e lehtë. Ndarja krijon ndjenja të këqija. Sidoqoftë, ka disa këshilla të dobishme për të kthyer faqen dhe për të pranuar ndryshimin në situatën tuaj. Cilado qoftë arsyeja që marrëdhënia e një çifti është në krizë, vjen një kohë kur duhet të merret një vendim.

Nga njëra anë, mund të përpiqeni të fitoni përsëri të dashurin tuaj, nga ana tjetër, gjithçka që mbetet është t’i jepni fund marrëdhënies përgjithmonë. Në rastin e fundit, ndarja është e thjeshtë dhe “pa dhimbje” kur vendimi është i zakonshëm. Por çfarë ndodh kur ka akoma dashuri dhe emocion? Si mund ta harroni një person që e doni akoma?

Kur doni të harroni një marrëdhënie të vjetër, nuk duhet të keni turp të kërkoni ndihmë. Në disa raste, kontaktimi me një specialist, një terapist, një psikolog, mund t’ju ​​ndihmojë të shëroni zemrën tuaj. Pra filloni të përqendroheni tek vetja dhe gjeni ekuilibra të rinj. Me paqe, qetësi dhe pozitivitet do të jeni në gjendje të lini gjithçka pas dhe të filloni një rrugë të re.

Kaloni kohë në sport, shkoni në palestër, bëni stërvitje. Palestra është gjithashtu një vend i shkëlqyeshëm për të bërë miq të rinj dhe për të krijuar marrëdhënie të reja. Filloni të jetoni përsëri dhe rizbuloni gjërat e bukura që ekzistojnë në jetën tuaj të përditshme. Ju gjithashtu duhet të shmangni takimin me ish-in tuaj derisa plagët e zemrës suaj të shërohen plotësisht.

Mos thoni “le të jemi miq” menjëherë dhe sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Do të keni kohë për të bërë një miqësi me ish-in tuaj, nëse e dëshironi atë më vonë.Më në fund relaksohuni dhe merrni frymë, por mbi të gjitha mos harroni se e kaluara është një përvojë. Duhet të mësoni nga kjo, por nuk duhet të vareni nga ajo ose të kufizoheni. /abcnews.al