Si ta luftoni celulitin me dy produkte që i keni të gjithë në shtëpi

schedule17:25 - 14 Dhjetor, 2020

schedule 17:25 - 14 Dhjetor, 2020

Celuliti është makthi i një gruaje. Të gjithë e dimë këtë. Ajo që ndoshta shumë nuk e dinë është se ju mund ta luftoni atë (përveç ushqimit të duhur, ushtrimeve fizike dhe hidratimit) me materiale që keni në shtëpi.

Për të qenë të saktë, me maska ​​shtëpiake që përveç që janë efektive, janë edhe të lira. Shihni më poshtë një pastrim shtëpiak që mund ta bëni me llum kafeje dhe gjithashtu ka rezultate.

Çfarë do t’ju duhet

Llumi i kafes dhe 2 lugë vaj ulliri

Si ta përdorim atë

Përzieni rrënojat mirë me vajin e ullirit derisa të keni një përzierje plotësisht të homogjenizuar.

Pastaj aplikojeni në zonat me celulit duke masazhuar me lëvizje të butë rrethore për të paktën 5 minuta.

Pastaj mbështilleni me film ushqimor dhe lëreni për 20 minuta.

Shpëlajeni dhe vazhdoni me kremin hidratues të trupit.

Ju mund ta përsërisni këtë proces tre herë në javë. l.k/abcnews.al