Si ta bëni gruan tuaj të ndihet seksi

schedule20:16 - 5 Mars, 2021

schedule 20:16 - 5 Mars, 2021

Të bësh gruan të ndihet seksi nuk është aq e lehtë sa tingëllon dhe sigurisht fraza “Dashuria ime je shumë e bukur sonte” nuk mjafton.

Nga ana tjetër, keni shumë për të fituar pasi një grua me vetëbesim do të thotë një jetë seksuale më aktive. Pas disa vitesh martesë, shumica e çifteve e marrin njëri-tjetrin si të mirëqenë dhe harrojnë se çfarë ishte ajo që i magjepsi në fillim. Në proces, marrëdhënia shkon drejt greminës, çifti zhgënjehet dhe përpiqet të kuptojë se ku shkoi shkëndija.

Shkrimtari, babai dhe burri Frederic Goodall, krijuesi i blogut për atësinë Mocha Dad, thotë se ai është ende i dashuruar me gruan e tij prej 16 vjetësh dhe sugjeron 8 mënyra për të mbajtur anën seksi të gruas suaj lart!

Komplimentojeni atë

Mos prisni që bashkëshorti juaj t’ju pyesë se si ndiheni. Merrni iniciativën për ta komplimentuar vetë, përndryshe ajo do të ndiejë se po e thoni nga detyrimi. Thuajeni komplimentin në një kohë kur ajo nuk do ta presë atë dhe mos u kënaqni vetëm me pamjen e saj, por gjithashtu lavdërojeni mendjen e saj, theksoni sa një mami e mirë është dhe në përgjithësi tregoni se e admironi në shumë fusha.

Vini re detajet e vogla

A keni gabuar që nuk keni vërejtur se ngjyra e flokëve të saj ndryshoi? “Nuk mund ta përdorja verbërinë e ngjyrave si një justifikim”, thotë Frederic Goodall.

“Pas këtij incidenti, unë i kushtova më shumë vëmendje modeleve të flokëve, përbërjes dhe veshjeve të saj. Edhe nëse nuk e di saktësisht se çfarë po ndryshon, gjithsesi e përmend. “Gruaja ime e vlerëson përpjekjen.”

Flirtoni me të

Herën e parë kur keni dalë me gruan tuaj ju ka parë si don zhuan . Tregojini asaj diçka që do ta bëjë atë të qeshë, butësisht ta ledhatojë fytyrën, ta mbajë dorën ose ta befasojë këndshëm me një dhuratë të vogël. Zakonisht, bëjeni që të kujtojë ato flutura në stomak!

“Gozhdoje” atë me shikimin tuaj

Nuk është keq të magnetizoni femrën tuaj me pamjen tuaj! Burrat janë krijesa vizuale dhe janë të ngazëllyer nga ajo që shohin. Nëse ajo ju pyet pse e shikoni kaq intensivisht, pranoni se ju tërheq prania e saj. Për më tepër, mos harroni se është jashtëzakonisht afrodiziak të takoni sytë tuaj.

Përqafim?

Mbani pasionin në marrëdhënien tuaj dhe bëhuni më të dashur me gruan tuaj. Mos u shqetësoni për sytë kureshtarë. Tërhiqeni afër jush për ta puthur dhe për t’i treguar sa e dëshirueshme është.

Dëgjoni atë që ai ka për të thënë për ju

Burrat janë në humor për të zgjidhur problemet, por ndonjëherë ata harrojnë të dëgjojnë gratë. Kur ai flet, rezistoji tundimit për të shtuar komentin tënd. Vetëm dëgjojeni atë. Në këtë mënyrë ju e bëni të ndihet sikur është personi më i rëndësishëm në planet tani.

Bëni që ajo të ndihet e veçantë

Ndonjëherë gratë nuk ndihen seksi, sepse ndihen se nuk i vlerësojnë ato. Varet nga ju që ta bëni atë të ndihet e veçantë. Blini asaj lule pa ndonjë arsye të veçantë ose ndihmojeni në disa punë shtëpie pa e pyetur. E gjithë kjo mund të duket e lehtë dhe e thjeshtë, por për gruan tuaj ato janë shumë të rëndësishme.

Komunikoni në mënyrë efektive me të

Bërja e diskutimeve të thella dhe kuptimplota me gruan tuaj është baza për një marrëdhënie të fortë. Tregoji asaj sa e do dhe tregoji sa seksi është. Nëse ajo vjen e para në shtëpi, sigurohuni që t’i lini asaj një shënim dashurie dhe kur të jeni larg gjatë ditës, mos harroni t’i dërgoni mesazh ose thjesht telefonojeni për t’i thënë që ju intereson. Ajo është gruaja e jetës tuaj, dhe ia vlen të kujtohet! l.k/abcnews.al