Si nuk do të humbisni më kurrë një çorape në lavatriçe

schedule07:12 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 07:12 - 1 Dhjetor, 2021

Për këtë, nuk ka shtëpi që nuk i ka humbur qoftë edhe një çorape pasi është larë në lavatriçe.

Megjithatë, është një proces mjaft kohë kur duhet të shtrish rrobat, kur kërkon çdo çorape me palën e saj për të parë nëse ka.

Megjithatë, ekziston një truk i thjeshtë për të mos ju përsëritur dhe për t’i pasur gjithmonë çorapet tuaja të organizuara.

Mënyra e parë është t’i vendosni në thasë të veçantë lavanderie në mënyrë që të lahen të gjitha së bashku. Në të njëjtën mënyrë mund të ndani të brendshmet dhe t’i lani veçmas.

Një mënyrë tjetër është zgjidhja e dadove. Përpara se të vendosni çorapet në kovën e makinës larëse, lidhini ato me një kunj sigurie. Çifti do qëndrojë bashkë dhe nuk do keni nevojë ta kërkoni më vonë./abcnews.al