Si ndikon Hëna e Plotë e shtatorit në secilën shenjë të Horoskopit

schedule10:41 - 21 Shtator, 2021

schedule 10:41 - 21 Shtator, 2021

Një hënë e plotë është shumë më tepër sesa një mjedis romantik në qiellin e natës. Është gjithashtu një pararojë e ndryshimeve dhe ngjarjeve të reja. Në astrologji, hëna e plotë simbolizon shpërblimin dhe përfundimin. Në këtë fazë të ciklit hënor zbulohen sekretet dhe të vërtetat më të thella dalin në dritë. Tani ju jeni thirrur të përqafoni evolucionin dhe në mënyrë të pashmangshme ndryshimin. Hëna e Plotë e Shtatorit zhvillohet në Peshqit më 21 shtator dhe prek çdo shenjë në mënyrën e vet unike deri më 6 tetor.

Dashi

Ndjenjat tuaja më të thella po zbulohen në këtë kohë. Dëgjoni zemrën tuaj dhe lërini ëndrrat tuaja të realizohen. Kushtojini vëmendje shëndetit dhe psikologjisë tuaj, por veçanërisht marrëdhënieve tuaja ndërpersonale dhe profesionale.

Demi

Kjo Hënë e Plotë tregon se ku qëndroni në lidhje me familjen dhe miqtë tuaj. Ju mund të zbuloni se disa nga grupet që i përkisni nuk ju përshtaten në mënyrë të përsosur ose zbuloni njerëz të rinj që shërbejnë për të njëjtat qëllime si ju dhe ndajnë të njëjtat ëndrra dhe kështu i japin energjinë tuaj një qëllimi për të cilin jeni shumë të interesuar.

Binjakët

Një zhvillim shumë i madh në karrierën tuaj mund të ndodhë këto ditë. Sfidat do të shfaqen së bashku me mundësi të mëdha. Është koha për të marrë kontrollin e karrierës tuaj dhe për të kaluar në një rrugë që ju intereson. Vendosni mënjanë qëllimet që ju dëmtojnë dhe kanalizojnë energjinë tuaj në atë që ju motivon të punoni më shumë.

Gaforrja

Një aventurë e re do të fillojë. Aftësia juaj për të përqafuar spontanitetin bëhet shumë e mirë në këtë kohë. Ka kaq shumë gjëra të reja për të mësuar dhe kaq shumë përvoja të reja për të përjetuar përmes diçkaje të re. Le të ju kujtojë kjo Hënë e Plotë se ne duhet të kemi besim në atë që është e mundur.

Luani

Ju jeni gati të hiqni dorë nga çdo peshë që nuk ju lejon të ecni përpara. Kjo periudhë është një përvojë tepër transformuese. Mund t’ju ndihmojë të hapeni me njerëzit që ndihen si ju, duke vendosur kufijtë e duhur. Mund t’ju ndihmojë të pastroni barrat, borxhet dhe të hiqni qafe gjithçka që ju pengon.

Virgjëresha

Filloni të kuptoni më mirë se ku qëndron marrëdhënia juaj. Kjo Hënë e Plotë mund t’ju inkurajojë ju dhe partnerin tuaj për të punuar në marrëdhënien tuaj. Tani është koha për të kuptuar se çfarë partneri jeni në të vërtetë dhe çfarë lloj marrëdhënieje meritoni.

Peshorja

Kjo Hënë e Plotë ju ndihmon të rivlerësoni jetën tuaj të përditshme. Çështjet praktike dalin në shesh. Puna, ushqimi, çështjet shëndetësore dhe përgjegjësitë janë theksuar aktualisht. Punoni me qetësi dhe pa stres dhe mos lejoni që njerëzit që nuk janë të rëndësishëm në jetën tuaj të ndikojnë tek ju.

Akrepi

Ju ktheheni në anën tuaj pasionante dhe përqafoni dëshirat tuaja me këtë Hënë të Plotë. Lini mënjanë egoizmin dhe xhelozinë dhe tregoni atë që vërtet ndjeni. Bëni të njëjtën gjë me krijimtarinë tuaj, e cila po lulëzon këto ditë. Përqafoni bukurinë e jetës.

Shigjetari

Zbuloni përsëri pasionet tuaja. Ju gjithashtu mund të mësoni diçka tepër romantike dhe kështu të kuptoni saktësisht atë që dëshiron zemra juaj. Do të ndodhë një “revolucion” krijues, i cili do t’ju motivojë të shprehni veten në mënyra të reja unike.

Bricjapi

Jeta juaj personale del në pah. Një ndryshim në shtëpi, një ndryshim në zonën tuaj të rehatisë dhe madje edhe në marrëdhëniet personale do të prishin ekuilibrin. Kushtojini pak vëmendje mënyrës sesi i shprehni ndjenjat tuaja dhe shihni këtë hënë të plotë si një mundësi për të “hapur” mendjen dhe zemrën tuaj.

Ujori

Ndryshimet në financa parashikojnë këtë hënë të plotë, duke ju inkurajuar të vendosni synime të reja në këtë fushë. Gjithashtu ju kujton të jeni me këmbë në tokë dhe të mos harroni se keni një mjedis që ju mbështet.

Peshqit

Kjo Hënë e Plotë fokusohet më shumë tek ju, në njohjen e vetes. Lëreni atë t’ju udhëheqë përmes identitetit tuaj dhe dëshirës tuaj për përmirësim. Ju ndihmon të lidheni me vetëbesimin dhe vetë-pranimin./abcnews.al