Shumica e njerëzve e bëjnë këtë gabim kur mbyllin rubinetin

schedule21:28 - 11 Maj, 2022

schedule 21:28 - 11 Maj, 2022

Të gjithë i lajmë duart më shumë se më parë dhe jemi shumë të përpiktë me pastërtinë e tyre. Kjo do të thotë që ne shpesh vizitojmë banjën dhe i lajmë duart atje. Dhe jo vetëm në banjën tonë, por edhe në tualetet e dyqaneve kryesisht katering.

Në këtë proces në dukje të thjeshtë, shumica e njerëzve bëjnë një lëvizje të gabuar. Gjë që përveçse është e gabuar, është edhe shumë e rëndë. Kur lani duart në një tualet jashtë shtëpisë, sigurohuni që të mos e kapni përsëri për ta mbyllur. Tani do të pyesni veten se çfarë të bëni…

Shume e thjeshte! Merrni një copë letër me të cilën do të fshini duart dhe më pas me të kapni rubinetin dhe mbylleni. Në këtë mënyrë ju nuk do të kapni mikrobet e lëna pas nga qindra të mundshme që kapën këtë shatërvan të veçantë.

Është një lëvizje shumë e thjeshtë që ju duhet vetëm të mos e harroni derisa të bëhet zakon!/abcnews.al