Shufra ari me vlerë 650 mijë paund u sekuestruan në aeroportin Heathrow

schedule09:43 - 28 Janar, 2022

schedule 09:43 - 28 Janar, 2022

Një grua që po përpiqej të kontrabandonte 650,000 £ shufra ari përmes Heathrow në Indi në bagazhin e saj të dorës për një organizatë kriminele, është arrestuar.

Kontrabandistja femër po kalonte tranzit nëpër aeroport pasi mbërriti me një aeroplan nga Singapori dhe po përpiqej të merrte 15 shufrat e arit në një fluturim për në Chennai.

Ajo pretendoi se po transportonte arin për një argjendari në Singapor, në një tjetër në Indi.

Por metalet e saj të vlefshme u sekuestruan pasi zbatuesit e ligjit dhe stafi i Forcave Kufitare vendosën që ato po transportoheshin në emër të rrjetit të pastrimit të parave që punonte për kriminelët/abcnews.al/