Shtëpi e re? Lexoni se si do të ndiheni rehat menjëherë

schedule22:52 - 25 Nëntor, 2021

schedule 22:52 - 25 Nëntor, 2021

Epoka e ndryshimeve fillon dhe ju keni vendosur të zhvendoseni shtëpinë. Nuk po them një vendim të madh, por ngadalë duhet të filloni të ndiheni rehat në këtë, apo jo? Pavarësisht nëse jeni student, jetoni me gjysmën tjetër ose jeni larguar nga shtëpia, janë 4 hapa që do t’ju ndihmojnë të ndiheni si në shtëpinë tuaj shpejt dhe pa shumë shpenzime!

Shtëpia mund të jetë e re, por kjo nuk do të thotë se është perfekte. Dua të them që arkitekti dhe inxhinieri ndërtuan një ndërtesë që mund t’ju pëlqejë në pjesën më të madhe, por jo e tëra. Pra çfarë bën ti? Ju konfiguroni hapësirën sipas dëshirave tuaja. Lyeni një mur në një ngjyrë tjetër, ndan një dhomë me ekran ose ndryshoni dorezat e dollapëve!

Gjallëroni hapësirën tuaj me lule! I japin ngjyrë, frymë dhe freski shtëpisë. Edhe një vazo e vogël do të bëjë diferencën!


Një tjetër element që do t’i japë shtëpisë tuaj një notë detyrash është arti. Pikturat e preferuara, imazhet e natyrës, ndonjë stoli e vogël do t’ju bëjnë të ndiheni rehat në minutë! Gjëja më e rëndësishme janë fotot. Në fakt, nëse qëndroni larg tuajave, fotot familjare do t’ju bëjnë të mendoni se jeni pranë tyre dhe do të rrisin ndjenjën e ngrohtësisë./abcnews.al