“Shqiponja” Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë pas fitores me Serbinë

schedule23:30 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 23:30 - 2 Dhjetor, 2022

Zvicra ka mposhtur me rezultatin 3-2 Serbinë, duke siguruar në këtë mënyrë biletën për 1/8 e Botërorirt “Katar 2022”.

Granit Xhaka është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes pas përfundimit të lojës.

Granit Xhaka ishte i kudondodhur në çdo cep të fushës, duke dhënë shpirtin për kombëtaren Helevete.

Gjithashtu Xhaka u bë protagonist edhe i një sherri me lojtarët serbë, megjithatë shqiptari që luan për Zvicrën arriti të ruajë qetësinë dhe të mos bjerë e provokimeve.

 

Zvicra do të përballet me Portugalinë në fazën e 1/8.