Shkon në 83 numri i viktimave, më shumë se gjysma e jetëve të humbura në Tiranë

schedule10:53 - 8 Korrik, 2020

schedule 10:53 - 8 Korrik, 2020

Numri i jetëve të humbura në vendin tonë ka shkuar në 83, pas dy rasteve të tjera të raportuara ditën e sotme nga ISHP.

Më shumë se gjysma e jetëve të humbura janë në Tiranë, 46 në total, ndjekur nga Durrësi me 13 viktima dhe Shkodra me 12.

Vlora dhe Elbasani kanë regjistruar nga dy jetë të humbura, ndërsa nga një rast ka pasur në Kukës, Lezhë dhe Berat.

LEXO EDHE: 68 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë

Jetët e humbura sipas qarqeve

Qarku Tiranë-  46 jetë të humbura

Durrës – 13 jetë të humbura

Shkodër – 12 jetë të humbura

Fier – 5 jetë të humbura

Vlorë – 2 jetë të humbura

Elbasan – 2 jetë të humbura

Kukës  – 1 jetë të humbur

Lezhë  – 1 jetë të humbur

Berat  – 1 jetë të humbur