Shkoi për vizitë te vëllai, burri fiton 100,000 dollarë në lotari

schedule08:21 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 08:21 - 6 Dhjetor, 2022

Një burrë nga Florida duke vizituar vëllain e tij në Virxhinia fitoi një çmim prej 100,000 dollarësh Powerball.

Timothy Booker nga Fort Pierce u tha zyrtarëve të Lotarisë së Virxhinias se ai po vizitonte vëllain e tij në Virginia Beach kur vendosi të blinte disa bileta Powerball nga dyqani 7-Eleven në Indian River Road.

Ai tregoi se kishte luajtur më parë Powerball, por nuk kishte pasur shumë fat derisa të shënonte një çmim prej 100,000 dollarësh në shortin e 21 nëntorit.

“Fati im ndryshoi kur erdhe në Virxhinia,” u shpreh Booker duke i thënë vëllait të tij.

Booker tregoi se bileta e tij fituese kishte një sërë numrash të rastësishëm që ai pëlqen të përdorë për vizatimet e lotarisë. Numrat fitues në short ishin 1-6-40-51-67, me numrin Powerball 2. Booker krahasoi katër numra dhe Powerball për të fituar çmimin e tij./abcnews.al